Aluminiowe tubki Anwen – w trosce o piękne włosy i środowisko

2022-04-26

Czy można połączyć dbałość o piękne włosy z troską o środowisko? Marka Anwen postanowiła wrócić do czasów, gdzie kosmetyki nie były pakowane w plastik. Aluminiowe opakowania wróciły do łask. Trend ten jest coraz częściej wykorzystywany w kosmetyce i przemyśle farmaceutycznym. Propagowanie minimalizmu, ekologii i podejścia "less waste, w krótkim czasie przykuło uwagę włosomaniaczek. Sprawdź jakie odżywki zostały zamknięte w aluminiowych opakowaniach i dlaczego ten materiał wciąż zyskuje na popularności.


Aluminium i kosmetyki? Połączenie idealne

Plastik to prawdziwy "koszmar" wszystkich miłośników ekologicznych rozwiązań. Aluminium to materiał, który można przetwarzać w prosty i wielokrotny sposób. Jedynie co można zarzucić temu surowcowi, to proces jego wydobywania, który nie jest aż tak ekologiczny. 

W kwestii ochrony środowiska wiele marek kosmetycznych zwraca uwagę na wykorzystywanie opakowań, które nadają się do recyklingu i ponownego wykorzystania. W wielu sytuacjach można zastosować takie materiały. Pamiętaj jednak należy o tym, że w branży kosmetycznej i farmaceutycznej podstawą jest bezpieczeństwo i zdrowie. Warto więc sięgać po preparaty, które pomagają zadbać o naszą skórę, a opakowania tych kosmetyków można ponownie wykorzystać.

Dlaczego Anwen stawia na aluminiowe opakowania?

Emolientowa odżywka Anwen i inne preparaty wpisujące się w trend świadomej pielęgnacji włosów, to w ostatnim czasie prawdziwy hit. Marka cały czas dąży do perfekcji i stara się tworzyć swoje produkty w duchu "less waste". Wykorzystanie aluminiowych tubek to kolejny etap zmian, który bardzo podoba się klientowi. Odżywki i maski umieszczone zostały w tubkach z recyklingowanego PCR, a część kosmetyków została umieszczona w szklanych słoiczkach. Marka dużą uwagę zwraca również na sposób pakowania przesyłek. Zastosowanie ekologicznych wypełnień sprawia, że są one w 100% degradowalne. 

Wiele kobiet przed zakupem produktu zastanawia się, czy dany kosmetyk spełni ich oczekiwania. Właśnie dlatego marka nie rezygnuje z niewielkich pojemności opakowań. Dzięki temu każda kobieta może "na własnej skórze" wypróbować preparat i wtedy zakupić produkt "pełnowymiarowy". Właśnie dlatego narodził się pomysł 15ml aluminiowych tubek. Do najważniejszych zalet aluminiowych opakowań Anwen zaliczamy:

  • Możliwość recyklingu i niewielkie zużycie energii podczas przetwarzania opakowań.
  • Skuteczną ochronę produktu przed dostępem powietrza, wody i drobnoustrojów. Aluminiowe opakowania zapewnia większe bezpieczeństwo.
  • Niewielka waga i objętość opakowania sprawia, że kosmetyk zmieści się do każdej damskiej kosmetyczki. Mini-tubki idealnie sprawdzą się podczas wyjazdów.
  • Minimalizm. Aluminiowe tubki mają pewne ograniczenia w temacie projektowania szaty graficznej. Dlatego marka stara się, by estetyka opakowań i ekologia szły ze sobą w parze.

Emolientowa odżywka Anwen w aluminiowej tubce – co wybrać?

Emolientowe odżywki to w ostatnim czasie prawdziwy pielęgnacyjny hit. Już teraz można połączyć dbałość o włosy w ekologicznymi rozwiązaniami. Przedstawione kosmetyki zostały umieszczone w aluminiowych tubkach, które można poddać recyklingowi. W ofercie znajdziemy m.in:

  • Aluminiowa Emolientowa Akacja odżywka do włosów o niskiej porowatości 100 ml – zawiera w składzie lekkie oleje (kokosowy, babassu) oraz masło murumuru. Każdy z tych składników zawiera kwasy tłuszczowe, które są odpowiednie dla włosów o niskiej porowatości. Odżywka pozwala włosom odzyskać blask i gładkość.
  • Mini Emolientowy Irys odżywka do włosów o średniej porowatości – to propozycja dla pań, których włosy puszą się, elektryzują i są zbyt lekkie. Tubka powstała z recyklingowanego aluminium o pojemności 15 ml i starczy na 1-3 użycia.