Perfumy z przeznaczeniem dla mężczyzn

2021-07-26

Wybór kosmetyków to czasami nie jest łatwe zadanie. Najczęściej to kobiety są kojarzone z podejmowaniem trudnych wyborów dotyczących pudru, podkładu, szamponu czy perfum. Okazuje się, że również mężczyźni czasami stoją przed poważnym wyborem dotyczącym kupienia zmysłowych perfum. Trzeba wiedzieć o tym, że wybór jest wręcz ogromny. Niektórzy mężczyźni spędzają przy sklepowych półkach sporo czasu zanim uda im się wybrać najlepszą dla siebie perfumę. Od jakiegoś już czasu możliwe jest kupowanie perfum w internecie.


Perfumy na każdą okazję

Dobrze pachnący mężczyzna ma o wiele większe szanse na znalezienie partnerki od mężczyzn, którzy perfum nie stosują wcale. Wybór perfum jest naprawdę spory. Większość osób pragnących zakupić perfumy decyduje się na zapachy orientalne, które są dość mocno wyraziste. Na ten moment perfumy dla mężczyzn można podzielić na kilka grup. Zanim jednak o tym wspomnimy trzeba zaznaczyć od czego zależy intensywność perfum. Otóż jest tak, że w każdej perfumie znajdują się olejki eteryczne. Im większe stężenie olejków eterycznych w perfumie to tym dłużej będzie się ona utrzymywała się na naszym ciele czy też ubraniach. Perfumy dla mężczyzn mogą występować w postaci wody odświeżającej, kolońskiej, toaletowej, perfumowanej. Dodatkowo wyróżnia się perfumy właściwe oraz ekstrakt perfum.

Wody odświeżające dla mężczyzn

Ten rodzaj perfum ma za zadanie odświeżać. Zawartość procentowa olejków eterycznych wynosi od 1 do 3%. Wody tego typu są raczej rzadko wykorzystywane przez mężczyzn. Zdecydowanie częściej korzystają z nich kobiety. Tutaj taka woda odświeżająca nazywana jest z reguły mgiełką. W każdej drogerii, zarówno stacjonarnej jak i internetowej można z łatwością znaleźć wody odświeżające o najróżniejszych zapachach.

Najpopularniejsze perfumy dla mężczyzn

Wody kolońskie (Eau de toilette) to zdecydowanie najczęściej spotykany rodzaj perfum. W tym wypadku zawartość procentowa olejków eterycznych może wynosić od 10 do 15 procent. W związku z tym kilka psiknięć wodą kolońską sprawi, że będziemy czuć się świeżo przez długi czas. Wody kolońskie wyróżniają się również świetnym stosunkiem jakości do ceny. Nie bez powodu są to więc tak często wybierane produkty.

Perfumy pochodzenia naturalnego

Mężczyźni podobnie jak kobiety mają najróżniejsze gusta jeśli chodzi o wybór perfum. Niektórzy preferują zapachy kwiatowe, inni cytrusowe, a jeszcze inni stawiają na wyraziste zapachy szyprowe. W przypadku zapachów kwiatowych najczęściej słyszy się o wykorzystywaniu do produkcji takich kwiatów jak geranium czy też lawenda. Te dwa gatunki kwiatów są bardziej kojarzone z mężczyznami niż z kobietami. Natomiast ciekawe są perfumy szyprowe, o których nie każdy słyszał. Wiele jest też takich osób, które na co dzień korzystają z perfum szyprowych, ale nawet nie wiedzą, że taka jest ich nazwa. Perfumy te wyróżniają się charakterystyczną wonią mchu dębowego, szałwii oraz żywicy. W niektórych wersjach tychże perfum można dodatkowo wyczuć nutkę paczuli czy nawet tytoniu. Trzeba wspomnieć, że w perfumy szyprowe najczęściej inwestują poważne osoby na wysokich stanowiskach oraz osoby starsze. Wynika to stąd, że ten rodzaj perfum po prostu dodaje klasy. Orientalne wersje perfum również są dość mocno doceniane. Powstają one głównie z mieszanki przypraw korzennych, ale ważnym składnikiem może być tutaj również piżmo, żywica, bursztyn czy kora dębowa. Perfumy dla mężczyzn w wersji orientalnej są polecane na nieformalne wyjścia ze znajomymi czy rodziną.